Lärare

Emma Ahlberg Ek

Musiklinjen Kapellsberg
Föräldraledig
emma.ahlberg@hfs.se

Karin Andersson

Språklyftet
0611-55 85 43
karin.andersson@hfs.se

Karin Bengtsdotter Olsson

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
karin.bengtsdotter.olsson@hfs.se

Magnus Bergström

Allmän kurs
0611-55 85 33
magnus.bergstrom@hfs.se

Jenny Berglund

Allmän kurs
0611-55 85 88
jenny.berglund@hfs.se

Ulrika Bodén

Musiklinjen Kapellsberg
ulrika.boden@hfs.se

Matti Buch

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 00
matti.buch@hfs.se

Ian Butler

Danslinje
0611-55 85 29
ian.butler@hfs.se

Annika de Mello

Allmän kurs
0611-55 85 30
annika.de.mello@hfs.se

Danielle Dietz

Danslinje
0611-55 85 29, 070-550 40 94
danielle.dietz@hfs.se

Jonatan Ericsson Sjöman

Etableringskurs, Fred, ickevåld, ledarskap
jonatan.ericsson.sjoman@hfs.se

Rose Eriksson

Allmän kurs
rose.eriksson@hfs.se

Erik Eurenius

Allmän kurs, Etableringskurs
erik.eurenius@hfs.se

Catharina H Eurenius

Allmän kurs
0611-55 85 56
catharina.eurenius@hfs.se

Pia Gieger

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 00
pia.gieger@hfs.se

Katarina Grudeborn Bojestig

Allmän kurs
0611-55 85 25
katarina.grudeborn.bojestig@hfs.se

Anna Hammarström

Språklyftet
0611-55 85 00
anna.hammastrom@hfs.se

Anna Hanning

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
anna.hanning@hfs.se

Kevin Harrison

Allmän kurs
kevin.harisson@hfs.se

Mathieu Hebeisen

Filmlinje
0611-55 85 29, 076-113 86 89
mathieu.hebeisen@hfs.se

Malin Jensen

Allmän kurs
0611-55 85 30
malin.jensen@hfs.se

Louisa Johansson

Allmän kurs
0611-55 85 30
louisa.johansson@hfs.se

Jean-Ronald La Fond

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
jean-ronald.lafond@hfs.se

Kia Lagergren

Teckenspråk; Teckenspråkstolk
Bildtelefon: personal.hfs@sip.omnitor.se
Hörande: 020-28 00 20
katarina.lagergren@hfs.se

Olga Lysova

Utbildning till kontakttolk
0611-55 85 91
olga.lysova@hfs.se

Kärstin Nordin

Etableringskurs
karstin.nordin@hfs.se

Emma Nordangård

Fritidsledarutbildningen, Svenska från dag ett
emma.nordangard@hfs.se

Torbjörn Nyström

Etableringskurs
0611-55 85 26
torbjorn.nystrom@hfs.s

Anna-Karin Rydja

Allmän kurs
0611-55 85 15
anna-karin.rydja@hfs.se

Åsa Sandberg

Allmän kurs
0611-55 85 15
asa.sandberg@hfs.se

Mona Sandström Kontra

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
mona.sandstrom.kontra@hfs.se

David Saulesco

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
david.saulesco@hfs.se

Jonathan Selmane

Allmän kurs
0611-55 85 50
jonathan.selmane@hfs.se

Louise Sjögren

Allmän kurs
0611-55 85 33
louise.sjogren@hfs.se

Erik Stålberg

Allmän kurs
0611-55 85 15
erik.stalberg@hfs.se

Anna-Sofia Såthe

Teckenspråk; Teckenspråkstolk
Bildtelefon: personal.hfs@sip.omnitor.se
Hörande: 020-28 00 20
anna-sofia.sathe@hfs.se

Ann-Charlotte Viklund

Etableringskurs
0611-55 85 43
ann-charlotte.viklund@hfs.se

Pedagogiska resurspersoner

Helena Hägglund Nordin

Allmän kurs
0611-55 85 36
helena.hagglund.nordin@hfs.se

Johanna Nyström

Allmän kurs
Föräldraledig

Ann-Catrine Vesterholm

Allmän kurs
0611-55 85 56
ann-catrine.vesterholm@hfs.se


Kursstödjare

Sara Mohamadi

Allmän kurs
0611-55 85 00
sara.mohamadi@hfs.se

Veronica Selin

Syn
0611-55 85 37
veronica.selin@hfs.se