Lärare

Kjell-Arne Alvarsson

Bibelfjäll (Hemavan)
070-175 25 10
kjell-arne.alvarsson@hfs.se

  

Karin Andersson

Allmän kurs
0611-55 85 33
karin.andersson@hfs.se

Karin Bengtsdotter Olsson

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
karin.bengtsdotter.olsson@hfs.se

Magnus Bergström

Allmän kurs
0611-55 85 33
magnus.bergstrom@hfs.se

Ian Butler

Danslinje
0611-55 85 29
ian.butler@hfs.se

Annika de Mello

Allmän kurs
0611-55 85 30
annika.de.mello@hfs.se

Danielle Dietz

Danslinje
0611-55 85 29, 070-550 40 94
danielle.dietz@hfs.se

Mikaela Edholm

Allmän kurs, IKT-pedagog
0611-55 85 92
mikaela.edholm@hfs.se

Brandon Eldredge

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
brandon.eldredge@hfs.se

Jonatan Ericsson Sjöman

Etableringskurs, Fred, ickevåld, ledarskap
0611-55 85 26
jonatan.ericsson.sjoman@hfs.se

Erik Eurenius

Allmän kurs, Etableringskurs
0611-55 85 29
erik.eurenius@hfs.se

Katarina Grudeborn Bojestig

Allmän kurs
0611-55 85 25
katarina.grudeborn.bojestig@hfs.se

Anna Hanning

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
anna.hanning@hfs.se

Mathieu Hebeisen

Filmlinje
0611-55 85 29
mathieu.hebeisen@hfs.se

Johanna Hedman

Teckenspråkstolk
0611-55 85 61
johanna.hedman@hfs.se

Malin Jensen

Allmän kurs
0611-55 85 30
malin.jensen@hfs.se

Louisa Johansson

Allmän kurs
0611-55 85 25
louisa.johansson@hfs.se

Jean-Ronald La Fond

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
jean-ronald.lafond@hfs.se

Kia Lagergren

Teckenspråk; Teckenspråkstolk
Bildtelefon: personal.hfs@sip.omnitor.se
Hörande: 020-28 00 20
katarina.lagergren@hfs.se

 

Lena Lindroth

Teckenspråk; Teckenspråkstolk
Bildtelefon: personal.hfs@sip.omnitor.se
Hörande: 020-28 00 20
lena.lindroth@hfs.se

Olga Lysova

Utbildning till kontakttolk
0611-55 85 91
olga.lysova@hfs.se

Torbjörn Nyström

Etableringskurs
0611-55 85 26
torbjorn.nystrom@hfs.se

Anna-Karin Rydja

Allmän kurs
0611-55 85 15
anna-karin.rydja@hfs.se

Åsa Sandberg

Allmän kurs
0611-55 85 28
asa.sandberg@hfs.se

Mona Sandström Kontra

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
mona.sandstrom.kontra@hfs.se

 

David Saulesco

Musiklinjen Kapellsberg
0611-55 85 29
david.saulesco@hfs.se

Jonathan Selmane

Allmän kurs
0611-55 85 50
jonathan.selmane@hfs.se

Louise Sjögren

Allmän kurs
0611-55 85 33
louise.sjogren@hfs.se

Kenneth Skårud

Allmän kurs
0611-55 85 24
kenneth.skarud@hfs.se

Anna-Sofia Såthe

Teckenspråk; Teckenspråkstolk
Bildtelefon: personal.hfs@sip.omnitor.se
Hörande: 020-28 00 20
anna-sofia.sathe@hfs.se

Ann-Charlotte Viklund

Etableringskurs
0611-55 85 26
ann-charlotte.viklund@hfs.se

Jenni Worrsjö

Teckenspråkstolk
0611-55 85 61
jenni.worrsjo@hfs.se

 

Pedagogiska resurspersoner

Jenny Berglund

Allmän kurs
(Föräldraledig)
jenny.berglund@hfs.se

Helena Hägglund Nordin

Allmän kurs
0611-55 85 36
helena.hagglund.nordin@hfs.se

Johanna Nyström

Allmän kurs
0611-55 85 33
johanna.nystrom@hfs.se

Ann-Catrine Vesterholm

Allmän kurs
0611-55 85 56
ann-catrine.vesterholm@hfs.se

 

Assistenter

Dominique Adou

Etableringskurs
0611-55 85 26
dominique.adou@hfs.se

Henrik Jensen

Allmän kurs
0611-55 85 45
henrik.jensen@hfs.se

Jalo Kareem Raheem

Etableringskurs
0611-55 85 09
jalo.kareem@hfs.se

 

Uppdaterad: 2017-10-01
Till sidans topp